Antika Eşya Taşıma

Antika Eşya Taşıma

Antika eşya taşıma firmaları ve fiyatları
Evden eve nakliyat | Antika eşya taşıma
En iyi antika eşya taşıma firmaları hangileridir? ve en ucuz antika eşya taşıma fiyatları ne kadardır? Bunlara geçmeden önce antika taşıma tecrübemizden kısaca bahsetmek istiyoruz. 1975 yılında başladığımız nakliyat çalışmalarına 1979 yılının sonunda antika taşımacılığını da katarak bu alanda günümüze kadar önemli tecrübelerden geçtik. Antika eşya taşıma sistemlerimizle kamyonlarımızda eşyalarınız çok hassas bir şekilde dizilir ve birbirine çarpmaları engellenerek güvenli bir sevkiyat yapılır. Şimdi antika eşya taşıma nasıl yapılır bu konuda detaylı bilgi verelim.

Antika eşya taşıma nasıl taşınır ?

Antika eşya taşıma önemli müşterilerimizin antikalara sahip olması ve bu değerli eşyaların taşınma esnasında en ufak bir zararla bile karşılaşmaması çok önemli bir konudur ve bu konuda firmamızın oturmuş bir sistemi vardır. Sistemimiz 4 aşamalı olarak yapılan çalışmalar sonucunda tamamlanır.
1) Ekspertiz uzmanı antika eşyaların durumunu tespit eder.
Antika eşyalarınızın taşınabilmesi için her zaman bir ekspertiz uzmanı göndeririz. Ekspertiz uzmanımız eşyalarınızın boyutunu, hassasiyet çeşitlerini, ağırlığını, kırılabilecek olan eşyaların miktarını tespit eder ve buna göre bir taşıma planı hazırlar. Ekspertiz uzmanımız bu çalışmaları herhangi bir ücret talep etmeden yapacaktır. Ayrıca, ekspertiz uzmanımız antika eşyalarınızın nasıl taşınacağını ve çalışmanın kaç paraya yapılacağını detaylı şekilde bildirir. Bunun yanı sıra tüm antika eşyalarınız sigortalanır. Dileyen müşterilerimiz sigorta firmasını kendisi seçebilir ve ödemesini kendisi gerçekleştirebilir.

Antika eşya taşıma eşyaların paketlenmesi ve ambalajlanması

Antika eşya taşıma Antika eşyaların taşınması için ekspertiz çalışması bittiğinde eğer hemen taşınacaksa eşyaların paketlenmesi aşamasına geçilir. Antikaları taşırken çizilme sorunu yaşamamak için eşyaların her biri ayrı ayrı koyu renkli havalı naylonlara sarılır. Havalı naylonlar kalındır ve eğer taşınacak eşya ağır ise iki kat sarılır. Köşelerden ve kenarlardan zarar görmemesi için eşyanın her kenarı 1 cm kalınlığında farklı renkli şilte ile ayrıca sarılır. Firmamız bu konuda mavi renk kullanarak kenarların daha dikkat çekmesi sağlanır. Böylece kenarlardan alabilecek darbeleri önlemiş oluruz. Antika eşyaların ambalajlaması süreci bittikten sonra her biri kamyona taşınır.
Antikalarınızı kamyona taşımak için iki yol uygularız. Ağır eşyaların yere düşebilme ihtimalini her durumda değerlendiririz. Böylece ağır eşyaların kamyona taşınması için tekerlekli taşıma ekipmanını kullanırız. Bu yükün sarsılmadan bir yere çarpmadan ve düşmeden kamyona kadar taşınabilmesi için önlem alınarak yapılan bir yoldur. Bunun dışında taşımada hafif olan antika eşyalarınızı uzman taşıma elemanlarımızla yaparız. Kamyon içine eşyaları dizerken ağır olanlar altta, hafif olanlar üstte olacak şekilde bir düzenleme yaparız. Böylece eşyalarınızın yolculuk esnasında ezilmesine mani olmuş oluruz. Kamyon içindeki eşyaların yolda sarsılmamaları için her birini birbirine bandajlarımızla sabitleriz. Böylece sarsılmalardan kaynaklanan birbirine vurma problemi ortadan kalkmış olur.

4) Antika eşya taşıma indirilmesi ve teslimat süreci

Antika eşya taşıma antikaların kamyondan indirilmesi sürecinde sadece taşıma elemanlarımız çalışır. Müşterimizden eşyalarını indirmesini asla beklemeyiz. Sadece bu da değil eşyaların evin içinde müşterinin gösterdiği yere kadar koymak ta görevimizdir. Bununla birlikte eşyaların yerleştirilmesi talep edilirse her birini ambalajlarından çıkararak yerleştirme de yaparız. Eğer ev yerleştirme hizmetimizden yararlanmak istenmezse müşterimizin isteğine göre eşyaları ambalajlı şekilde de bırakabiliriz veya ambalajlarını çıkartarak ta teslim ederiz.
Antika eşya taşıma ve yerleştirme
Antika eşya taşıttığınız zaman eşyaları evden eve taşıdıktan sonra yerleştirilmesini de isterseniz, bunu eşya yerleştirme hizmetimiz kapsamında yaparız. Her bir eşyayı tek tek ambalajlarından çıkartır ve evinizde dilediğiniz yere yerleştiririz. Bunu yaparken montaj gereken eşyaların montajını uzmanlarımızla yaparız. Örneğin bir tesisat işi olursa tesisatçımız, marangozluk içi olursa marangozumuz bu çalışmayı sizin için profesyonel bir şekilde yapar. Eşya yerleştirme için sadece deneyimli elemanlarımızı kullanırız. Bu konuda endişe etmemeniz için her bir ekip elemanlarımızın konularında uzmanlık ve yeterlilik belgelerini de alarak bünyemizde çalıştırdığımızı bilmenizi isteriz.

En iyi antika eşya taşıma firmaları hangileridir ?

İstanbul Antika eşya taşıma  başta olmak üzere büyük şehirlerdeki bir kaç nakliyat firması bu konuda oldukça söz sahibidir. En ucuz antika eşya taşıma fiyatları ne kadardır?
İstanbulda antika eşya taşıyan ve kaliteli hizmet vererek bununla birlikte en ucuz fiyat verebilen tek firma olduğumuzu bilmenizi isteriz. 1000 TL’den başlayan uygun taşıma fiyatlarımızda yaz kampanyalarını da ekleyerek %25 indirimli şekilde yapabilen tek kuruluş olduğumuzu duymuşsunuzdur. En ucuz antika eşya taşıma firması Varansoy İstanbul Evden Eve Nakliyat’tır ve yaklaşık 30 yıldır bu alanda tektir.
Özenli ve titiz antika taşıma
Müşterilerimizin çok büyük çoğunluğu antika değerinde olan veya antika olan eşyalarını taşıtırken özenli ve titiz nakliyat firmasını tercih ederler. Firmamız da antika taşıma yaparken çok titiz ve temiz çalışmakta ve bu konuda oldukça ciddi bir plan ile hareket etmektedir. Eğer bir antika taşıtacaksanız, titizliğe önem veren, eşyalarınızı dikkatli taşıyan, bu özelliklere sahip olan kuruluşları seçmenizde önem vardır. Bu konuda size en iyi deneyimlerimizle hizmet vermeye hazır olduğumuzu söyleyebiliriz. Antika taşıma firmasını seçerken bazı püf noktaları araştırabilirsiniz.
Antika taşıma ruhsatı olmasına dikkat edin
Antika taşıma ruhsatı olan firmaya taşıtmak en doğrusudur. Çünkü bu özelliğe sahip nakliyeciler antika eşya taşıma ruhsatını alabilmek için hem bu hizmeti yapacak olan elemanlar hem de taşımada kullanılacak ekipmanlarla ilgili yeterlilik testinden başarı ile geçmiş olacaklardır.

Antika taşıma yönetmeliği

Antika taşıyan firmalar için bir ruhsat almalarının yanı sıra, bunun için de ayrıca uymaları gereken bir yönetmelik vardır. Antika taşıma yönetmeliği nakliyecinin sorumluluklarını belirler ve müşterinin haklarını yazar. Bunlar dışında taşıma sistemindeki olmazsa olmazları da belirler. Her firmanın ayrıca bir yönetmeliği olabileceği gibi genel bir antika taşıma yönetmeliği de vardır. Ayrıca iş bitiminde kurumdan temin edebileceğiniz antika taşıma irsaliyesi ile sonrasında göreceğiniz bir sorunu kolayca çözebilirsiniz. Antika taşıma zorluğu olan bir iş olduğu için zararları ve bundan doğan hakları size bu irsaliye vermektedir. Ayrıca antika taşıma zararları için sigorta firmasından alacağınız ödemelere de yardımcı olacağı için nakliye firması bunu da ek olarak yönetmeliğe ilave etmelidir.
Antika taşıma teknikleri
Antika taşımak için bir çok teknik kullanılır. Bunlardan bazıları araç kullanılarak yapılan taşıma teknikleridir ve en önemlisi ise 100x94x80 ebatlarında mini tekerlekli taşıma aracını kullanmaktır. El ile taşımada kullanılan tekniklerde iki kişi taşıma yapıyorsa eşyanın sert kısımlarına makaralı sıkmalı taşıma halatı sarılır ve halat tutularak taşıma yapılır. Burada eşyayı tutarak yapılacak bir taşımadan kaçınılır çünkü eşyanın ağırlığı onun yerinden çıkmasına sebebiyet verebilir olduğu için bundan özenle kaçınılır.
Antika taşıma yöntemleri
3 çeşit antika taşıma yöntemi vardır. 1) Minik tekerlekli taşıma araçlarıyla taşıma, 2) Asansörlü kamyonla binadan antika indirme, 3) İnsan gücü kullanılarak antika taşıma. Tüm bu yöntemlerde hassasiyet en üst düzeyde dikkat edilmesi gereken püf noktasıdır. Bunun dışında bit yöntem uygulanmamaktadır.
Antika taşıma araçları
Bir nakliye firmasının kapalı kasaya sahip kamyonu olması antika taşıyabilmesi için tek başına yeterli değildir. Antika taşımak için araçlarda extra istifleme ekipmanları ve özel çelik koliler de bulunmalıdır. Ayrıca antika taşıyacak olan aracın süspansiyonu yumuşak olmalı ve çukur ve tümseklerde eşyayı sarsmayacak kalitede olması gerekmektedir. Firmamızın antika taşıma araçları 2016 model olup her 5 yılda yenilenmekte ve bu konuya dikkat edilmektedir. Bu kapsamda kuruluşumuz bünyesinde hizmet veren 3 adet antika taşıma dorsesi de aktif olarak çalışma yapacak lükstedir.
Antika taşıma ücretleri
Ücretler bir çok eşyanın konumuna ve boyutuna göre değişmekte olup müşterimizin isteklerine göre de ayrıca değişebilmektedir. Bu sebeple antika taşıma konusunda fiyatımız şudur diyemeyiz. Ancak bununla birlikte İstanbul içinde antika taşıma ücretleri 10 metreküp baz alındığında 2000 TL – 4000 TL arasında değişmektedir. Antika eşya taşıma ücreti diğer nakliye hizmetlerine göre çok daha yüksektir. Bunun esas nedeni ise çalışma hassasiyeti – risk faktörü ve kullanılan zamanın çok daha fazla olması başlıca sebeplerdir. Antika taşıma ücretsiz expertiz kullanılarak başlatılır ancak çalışmanın ücreti ortalama bu rakamlarda çıkmaktadır. şehirler arası yapılacak bir taşımada ise mesafe fiyatı etkilemektedir. Antika taşıma fiyatları konusunda size yardımcı olmak isteriz. Bir başka yerde antika taşıma firmaları konusunda araştırma yaparken bizden de fiyat almanızı öneririz.
Antika taşıma kampanyaları
Firmamız her yaz aylarını kampanya fırsatı olarak müşterilerimize sunar. mart ayından başlayarak Ağustos ayına kadar süren yaz kampanyalarımızda antika eşya taşıma fiyatlarını %25 indirimli şekilde yapıyoruz. Antika taşıma kampanyaları her yıl yenilenmekte ve bu yıl da bu şekilde bir indirim tespit edilmektedir. kampanyalarımız hakkında bilgi almak için bizi arayabilirsiniz. Antika taşıma şirketleri içinde en çok indirim yapan firma olduğumuzu önemle belirtmek isteriz.
png iletişim

Bu gönderiyi paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir