Ev Taşımada Kıyafetler Nasıl Toparlanır?

Ev Taşımada Kıyafetler Nasıl Toparlanır?

Evimizi taşımamız gerektiğinde mutfak eşyaları, mobilyalar, aksesuarlar hep ön planda dikkat çekerken kıyafetlerimiz ve elbiseleriniz nasıl toplanıp taşınacağı çoğu zaman son dakika sürprizi olarak karşımıza çıkar. Kıyafetlerin nasıl derleneceği, hangi ortamlarda taşınacağı, dikkat edilmesi gereken hassas kumaşlardan yapılmış giysilerin nasıl zarar görmeden ortam değişikliğine tabi tutulacağı hususları oldukça kafa yorucu gibi gelebilir.

Biraz sakin bir kafayla düşündüğümüzde kıyafetlerimizin nasıl koruma zırhına alınarak toplanıp taşınacağına çareler bulabiliriz. Bu çareleri maddeler halince yazacak olursak,

  1. Kıyafetlerinizi gruplandırın. İç giyimler, yazlık üst ve alt kıyafetler, kışlık üst ve alt kıyafetler, günlük kıyafetler ve ayakkabılar olmak üzere 7 farklı grup oluşturun. Her grup için ayrı ayrı taşıma poşetlerine yerleştirme yapın.
  2. Kıyafetlerinizi taşıma poşetlerine yerleştirmeden önce muhakkak yıkayın. Her poşete ya da her 5 kg’lık kıyafet topluluğuna 1 çay kaşığı naftalin serpiştirin.
  3. Kıyafetlerinizi her grup için en koyu renkte olanlar en altta, açık renk olanlar ise en üstte kalacak şekilde yerleştirin.
  4. Kıvrılması ve buruşması durumunda özelliğini yitirecek olan kıyafetler için pamukla dolgu oluşturarak mukavemet kazandırılması yoluna gidilmelidir.
  5. Ayakkabılar boyanmamalı ve tabanları birbirine değecek şekilde yerleştirilmelidir.

Yukarıda kısaca madde madde açıkladığımız kıyafet toplama ve taşıma stratejisi gelinlik ve benzeri özel gün kıyafetleri için de uygulanabilir. Yeter ki aceleci olmadan sakin bir şekilde bu ilkeleri uygulayın.

Bu gönderiyi paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir